Jak postavit halu

Nejčastější dotazy

1.Co by jsem měl(a) vědět před koupí garáže?

Především účel použití garáže. Zda jen na parkování vozu, či případnou údržbu nebo i na skladování různých věcí. Od toho se odvíjí rozhodnutí, jaký rozměr garáže je nejvhodnější.

2. Je zapotřebí stavební povolení?

Stavební povolení je třeba od 25m2 zastavěné plochy. Více info ve stavebním zákoně. Zákon 183/2006 § 102 odst 1a.

3. Kde seženu podklady nákresu pro stavební povolení?

Podklady Vám na vyžádání zašleme.

4. Jsou uvedené ceny konečné nebo se k nim připočítávají různé příplatky jako montáž, doprava, DPH atd?

V našich ceníkách příp. kalkulacích je vždy uvedena konečná cena za kompletní dodávku včetně montáže, dopravy, DPH, příp. dalších doplňků. Cenu si snadno můžete spočítat na našich internetových stránkách v sekci Ceníky

5. Jaké jsou poskytované záruky?

Záruku na antikorozní odolnost pláště poskytujeme v délce 10 let. Na montážní vady 3 roky a na použité komponenty (zámek, zarážky atd.) dle záručních podmínek dodavatelů.

6. Proč by jsem si měl(a) vybrat vaši garáž? V čem se lišíte od ostatních?

7. Jsou na trhu i jiné možnosti ?

Ano. Dají se koupit garáže z betonových skeletů. Tyto garáže jsou zhruba 2-3x draží než naše výrobky, ale poskytují výhody zděné stavby. Dále jsou na trhu garáže s černého plechu. Tyto jsou cca o 1/4 levnější. Černý plech je však nutné každoročně ošetřovat.
Na našem trhu jsou nabízeny i garáže z podobných materiálů jako jsou naše. Ty jsou dováženy ze zahraničí, proto se jejich cena pohybuje výše než naše a neposkytují takovou variabilitu. Naše garáže poskytují nejlepší poměr mezi kvalitou, užitnou hodnotou a cenou. Pro bližší posouzení doporučujeme podívat se na internetu na jiné nabídky. Ve Vašem oblíbeném vyhledávači po zadání klíčových slov pro vyhledávání "garáže" nebo "montované garáže" vyjede konkurenční nabídka.

8. Co všechno je nutné pro montáž?

Pro montáž potřebujete mít zdroj 220V,pracovní prostor cca 50cm na každé straně vně garáže. Pokud nejsou splněny tyto požadavky, je nutné na to upozornit, abychom mohli přizpůsobit postup montáže.

9. Co je vhodné připravit jako podklad pro garáž?

Nejvhodnější je připravit betonové patky, na které se postaví garáž. Po ukončení montáže si zhotovíte podlahu podle Vašich možností. Je možné použít různé materiály jako dlaždice, zámková dlažba, betonová deska, panely aj. Důležité je, aby podklad byl v rovině, aby se nekřížil rám garáže či neotevírala samovolně vrata. Více k podkladu se dočtete v sekci "Technické informace "Garáž se dá ale postavit na jakýkoli zpevněný povrch. Záleží na způsobu užívání.

10. Je garáž větraná?

Ano, garáž větrá vlnou trapézového plechu pod střechou, ve stěnách a pod hřebenem. Umístění větracích otvorů u země a pod hřebenem střechy vytváří komínový efekt (sání). V důsledku toho vzduch okolo stěn proudí rychleji a vysušuje případnou vlhkost.

11. Dá se garáž přemístit?

Ano, garáž se dá přemístit buď pomocí jeřábu, nebo rozebrat a převézt. Garáž není stavěna jako stavebnice a některé spoje jsou nerozebíratelné (musí se odbrousit či odvrtat), proto není vhodné používat garáž jako mobilní.

12. Je možné do garáže zabudovat jiná než dvoukřídlá vrata?

Ano, dvoukřídlá vrata vyrábíme. Pokud ale budete chtít jiná vrata (sekční, výklopná nebo jiná) je možné je dodat a zabudovat. Spolupracujeme s různými dodavateli vrat v ČR. Jejich seznam naleznete v sekci, garážová vrata. Pokud se si tam vyberete vrata, stačí nám říct typ a firmu a ostatní už zařídíme mi. Cena závisí na Vaší domluvě s firmou.

13. Dá se garáž zateplit?

Ano, garáž se dá zateplit. Systém zateplení TRAPEX je složen ze dvou plášťů, mezi které je vkládána minerální vlna. Toto zateplení, je ale v porovnání výkon cena, nákladné. Cena zateplené garáže vyjde na dvojnásobek nezateplené varianty. Levněji vyjde udělat zateplení svépomocí např. minerální vlnou a sádrokartonem.

14. Musí se garáž nějak udržovat nebo natírat?

Díky vysoké kvalitě tohoto systému poskytujeme záruku 10 let na korozi tohoto pláště. Systém opláštění TRAPEX vzhledem ke svým povrchovým úpravám nevyžaduje žádnou údržbu. Základní rám je natírán dvěma nátěry (základní a vrchní), tento nátěr je nutné čas od času poopravit, podle toho v jakém prostředí garáž stojí.

15. Jaký je rozdíl mezi Vaší garáží a zděnou stavbou?

Montáž naší garáže je podstatně rychlejší než zděná stavba. Pokud je naše garáž nezateplená, nedá se v ní přitápět vzhledem k velkému úniku tepla. Garáž v zatepleném provedení je srovnatelná se zděnou stavbou . Pokud nebudete v garáži topit, promrzne jak zděná stavba, tak i zateplený plášť. Montáž naší garáže je levnější než zděná stavba a nepotřebuje základy jako zděná stavba.

16. Jak mám postupovat když si chci garáž objednat?

Stačí zavolat mob: 608 250 249; tel :387 424 274, nebo info@gametall.cz a sdělit svůj požadavek. My Vám obratem pošleme objednávku, kterou potvrdíte. Tím se stává objednávka pro Vás i pro nás závazná.
Zálohy nevybíráme, garáž zaplatíte v hotovosti dle ceny potvrzené na objednávce při předání díla.

17. Jaké jsou dodací lhůty?

Dodací lhůty jsou cca 5-8 týdnů od závazné objednávky. Záleží na typu objektu a momentálním množství objednávek.

18. Má smysl objednat garáž teď, když ji chci až po delší době?

Ano. Protože pokud objednáte garáž nyní, bude Vám cena garantována minimálně půl roku bez ohledu na zdražování PHM, změny kurzu koruny a zdražování vstupních materiálů.

19. Je možné objednat si garáž na splátky?

Bohužel splátkový prodej neposkytujeme, ale pokud se domluvíte s nějakou úvěrovou nebo leasingovou společností, není problém garáž dodat.

Kontakt

Kontakt

mob: 608 250 249
email: info@gametall.cz
Další kontakty více info
Stavíme pro Vás již 29 let

©GAMETALL 2005-2023